Бізнес у сфері послуг: 33 кращі ідеї в 2020 році

автор administrator
Бізнес послуги

Бізнес у сфері послуг: 33 кращі ідеї

Головне для починаючого комерсанта – це володіти затребуваними знаннями, вміннями та навичками, щоб вигідно їх продати. Вкладення в бізнес в сфері послуг, як правило, потрібні мінімальні. Найчастіше в ролі основного ресурсу виступає сам підприємець.

Якщо ви починаєте бізнес у сфері послуг, найважливішими параметрами вдалої бізнес-ідеї буде мінімальний обсяг інвестицій і швидкий прибуток. Цим умовам найкраще відповідає сфера послуг, оскільки 90% ресурсів в даній ніші – це знання та час. Більшість представлених нижче бізнес-проектів ви можете реалізувати самостійно, не залучаючи співробітників і навіть не маючи офісу. Головне – високий попит на послугу та якість сервісу, який пропонується.

Пропонуємо 33 бізнес-ідеї в сфері послуг населенню. Деякі з представлених стартапів можна реалізувати взагалі без вкладень.

Актуальний бізнес у сфері послуг:

  1. Доставка покупок з магазинів
  2. Студія шугарингу
  3. Приватна хімчистка
  4. Клінінг
  5. Взуттєва майстерня
  6. Ательє
  7. Тату-салон і студія пірсингу
  8. Послуги стиліста
  9. Монтаж і обслуговування кондиціонерів
  10. Туристична агенція
  11. Служба доставки правильного харчування
  12. Тренер з харчування
  13. Психологічний салон
  14. Ремонт побутової техніки
  15. Виконання ремонтних і будівельних робіт
  16. Ремонт автомобілів
  17. Ремонт телефонів і комп’ютерів
  18. Страхові послуги
  19. Репетиторство
  20. Ігропрактіка
  21. Побутові послуги та робота «чоловіка на годину»
  22. Копіювальний центр
  23. Приготування їжі на замовлення
  24. Оренда речей
  25. Доставка повітряних кульок
  26. Ветеринарні послуги
  27. Пральня самообслуговування
  28. Організація переїздів «під ключ»
  29. Озеленення ділянок та ландшафтний дизайн
  30. Надання допомоги на дорозі
  31. Організація свят
  32. Б’юті-бар
  33. Особистий фітнес-тренер
  34. Доставка покупок з магазинів

Реалізувти таку бізнес-ідею зможе кожен, у кого є особистий автомобіль. Послуга доставки покупок додому зараз набирає популярності. Це свого роду кур’єрська служба, яка виконує швидкі замовлення. Подібна схема є поширеною в торгових мережах і супермаркетах. Суть ідеї бізнесу проста: ви купуєте певні продукти та приносите їх додому замовнику. Такі послуги будуть затребуваними серед молодих мам, які не мають можливості сходити в магазин, або серед людей похилого віку. Багато хто працює допізна, тому не в змозі витрачати час на шопінг, а хтось взагалі не любить процес походу по магазинах.

  1. Студія шугарингу

Сьогодні бізнес-ідея шугарингу стає дуже затребуваною. Безліч салонів надає такі послуги. Однак поступово шугаринг вдома у клієнта витісняє послуги салонів. Основна причина – це економія часу та грошей.

Як і будь-яка послуга, шугаринг передбачає наявність певних навичок для успішної роботи. Технологія досить проста, але наявність досвіду є обов’язковою. Можна пройти курс навчання та отримати сертифікат – це стане перевагою майстра та підвищить довіру клієнтів. Окупитися початкові вкладення зможуть за 3-4 місяці роботи.

  1. Хімчистка на дому

В Україні ця бізнес-ідея ще не настільки розповсюджена, як наприклад в Європі. Співвітчизники не поспішають доручати мийку килимів та м’яких меблів клінінговим службам. У багатьох містах такі фірми працюють в гаражі і сушать килими на паркані. Безумовно, безліч містян схвально оцінять справжню хімчистку, яка буде приїжджати додому. Це зручно і для клієнтів (які економлять час), і для підприємця (який заощадить на оренді приміщення). Розмістіть оголошення в інтернеті, біля під’їздів, у поштових скриньках або в ліфтах. Приймайте замовлення по телефону. І вирушайте на виклик. При наявності автомобіля ви зможете впоратися з усім поодинці, але доведеться купити необхідне обладнання та витратні матеріали. Згодом, якщо справа буде приносити гарний прибуток, ви зможете обзавестися потужним професійним обладнанням. У майбутньому цей невеликий бізнес може вирости в солідну клінінгову фірму.

  1. Клінінг

Ця практична бізнес-ідея стрімко набирає популярності. Спочатку клінінг прийшов в корпоративний сектор, а тепер все частіше до нього звертається просте населення. Головне завдання такого бізнесу – це професійне прибирання приміщень. Послуга є актуальною для людей, які не хочуть витрачати час на прибирання, багато працюють і готові доручити домашні справи фахівцям. Це також порятунок для тих, хто закінчив ремонт або переїхав в нове житло. Потрібно враховувати, що клінінгові компанії – це бізнес для середніх і великих міст. Щоб відкрити власну справу, потрібно зібрати команду професійних прибиральників, закупити обладнання та спеціальні засоби для чищення.

  1. Взуттєва майстерня

Дана ідея хоча і не з нових, однак затребувана в будь-якому населеному пункті і в будь-який час. Поки люди носять взуття, будуть потрібні послуги з його ремонту. Особливо популярна ця послуга під час кризи. Зараз українці налаштовані заощаджувати і частіше звертаються до взуттєвого майстра, щоб відремонтувати старе, а не купувати нове.

Стандартний формат взуттєвої майстерні – це невеличкий стаціонарний кіоск. Але ви можете поставити його на колеса і їздити по місту в пошуках клієнтів і більш вигідного місця. Така ідея бізнесу актуальна для взуттєвої майстерні з кількох причин. По-перше, люди обирають найближчу до свого будинку майстерню. По-друге, ви можете змінити місце, якщо замовлень не буде. По-третє, ви зможете охоплювати велику аудиторію за рахунок своїх переміщень. Вести такий бізнес можна самостійно. Навіть якщо немає досвіду – ви швидко опануєте необхідні навички.

  1. Ательє

Показник щорічного зростання в сфері побутового обслуговування становить приблизно 10%. Навіть у період кризи такі бізнес-ідеї користуються попитом. Наприклад, люди починають економити на одязі та частіше звертаються до ательє. Ще одним фактором зростання є зайнятість містян. Раніше мами самостійно шили дітям новорічні костюми, а зараз все більше замовляють в  ательє. Щоб відкрити ательє з нуля, вам буде потрібно мінімум вкладень. Устаткування найпростіше. Опанувати відповідні навички та набратися досвіду теж для багатьох не складе труднощів. В крайньому випадку завжди можна найняти фахівця, який буде працювати у вашому ательє.

  1. Тату-салон і студія пірсингу

Ідея бізнесу досить специфічна та підійде творчим людям. В основному тату та пірсингом займаються ентузіасти-аматори і художники, для яких це не тільки джерело доходу, але і певний стиль життя, покликання. Більшість таких закладів відкривають тату-майстри з напрацьованою базою клієнтів. Перевагою даної бізнес-ідеї є досить низький рівень конкуренції. Це пов’язано з тим, що професійних тату-майстрів не так вже й багато. Успіх бізнесу повністю залежить від кваліфікації майстрів. Напрямок тату зараз є дуже модним і затребуваним, тому можливості для розвитку будуть збільшуватися з кожним роком.

  1. Послуги стиліста

Індустрія краси активно розвивається і зараз вже нікого не здивуєш послугами стиліста. Будь-який бажаючий може звернутися до фахівця для розбору гардеробу, шопінг-супроводу тощо. Ця бізнес-ідея підійде для творчих людей, з хорошим смаком і відчуттям стилю. Це прекрасний старт для тих, хто любить працювати з людьми, готовий бути і художником, і психологом одночасно. Загалом, робота підійде не кожному, але якщо ви з нею «потоваришуєте», то зможете надовго забути про питання як заробити. Відкрити такий бізнес досить просто. Звичайно, якщо у вас є відповідні якості та спеціалізація. Якщо у вас немає таких знань і досвіду, потрібно буде пройти курси стилістів. Зараз існує дуже багато цікавих пропозицій, щоб освоїти професію та отримати сертифікат. Головне – обрати перевіреного фахівця. Добрим підґрунтям для реалізації цієї бізнес-ідеї буде наявність власної аудиторії в соцмережах – тоді просувати свої послуги та шукати клієнтів буде набагато простіше. При цьому вам не обов’язково орендувати офіс – почати можна з онлайн-консультування, а вже згодом розвивати свій бізнес.

  1. Монтаж і обслуговування кондиціонерів

Робота важка, але дуже затребувана (особливо навесні та влітку). А ось головна проблема цієї бізнес-ідеї полягає в сезонності. Застосувавши підприємницьку кмітливість, можна організувати суміжний бізнес, який буде приносити прибуток в осінньо-зимовий період. Щоб займатися встановленням та обслуговуванням кондиціонерів, вам буде потрібно придбати потужний перфоратор. Бажані навички висотних робіт і попередня підготовка. Також не завадять певні технічні навички та спеціальне навчання. Відкривати власну справу буде набагато простіше після стажування в сервісі конкретного бренду або роботи в компанії майбутніх конкурентів.

  1. Туристична агенція

В останні роки люди стали більше подорожувати. Це свідчить про те, що попит на туристичні послуги зростає. Конкуренція в туристичній сфері бізнесу є досить високою, але ринок настільки різноманітний, що завжди можна знайти вдалу ідею та успішно реалізувати її. Щоб займатися туристичною діяльністю, бажано мати відповідну освіту. Однак практичний досвід набагато важливіше. Слід розбиратися в тонкощах туризму та вміти організовувати подорожі. Доведеться багато спілкуватися: з клієнтами, екскурсоводами, транспортними компаніями, орендодавцями та іншими фахівцями. Головне завдання – знаходити індивідуальний підхід до кожного клієнта та мати навички організатора. Робота не з простих, але дуже захоплююча та прибуткова. Ви можете реалізувати ідею бізнесу у вигляді власної агенції або спочатку надавати послуги онлайн: консультувати клієнтів, займатися організацією поїздок тощо. При цьому не обов’язково вкладати велику суму грошей. Головне – вийти на ринок з цікавою пропозицією, яка зацікавить потенційних клієнтів.

  1. Служба доставки правильного харчування

Затребуваність послуги доставки їжі зростає з кожним днем. Зараз актуально здорове харчування, тому цю бізнес-ідею вже почали використовувати деякі сервіси, які доставляють готові страви. Такі сервіси не просто привозять і готують страви, але й розробляють збалансоване меню для замовника. Послуга користується попитом у великих містах, де темп життя і платоспроможність населення вище. Сьогодні ніша ще є відносно вільною, тому існує реальна можливість відкрити власну справу з доставки правильного харчування.

  1. Тренер з харчування

Ще одна бізнес-ідея для тих, хто хоче заробити на правильному харчуванні. Якщо у вас є певна кваліфікація, знання та досвід роботи, ви можете заробляти на онлайн-консультаціях з  правильного харчування. Коригувати раціон, складати меню, підбирати індивідуальну програму для клієнта тощо. За кордоном такі фахівці вже давно користуються попитом. А в Україні тренер з харчування – напрямок новий та перспективний. Найчастіше в ньому працюють нутриціологи, в основі спеціалізації яких – глибокі знання про харчування, про склад їжі й її вплив на процеси в організмі людини. Щоб реалізувати свою ідею, можна пройти спеціальні курси. Безліч шкіл пропонують таке навчання.

  1. Психологічний салон

На ринку консультаційних послуг активно розвивається новий напрямок – організація психологічних ігор. Майданчиком для проведення ігор найчастіше виступає нейтральна територія: орендований зал, офіс, переговорні кімнати, антикафе, класи шкіл і вузів, тренінг-центри. Сама гра триває близько 2-3 годин. Вартість може варіюватися в залежності від розміру міста та авторитету організатора. Цікавим напрямком проведення подібних ігор і тренінгів є формат психологічного салону, який має паралелі з літературними та політичними салонами XVIII-XIX століть. Господинею психологічного салону зазвичай виступає жінка, яка грає роль ведучої курсів. Цікаво, що почати такий бізнес можна навіть без психологічної освіти.

  1. Ремонт побутової техніки

Зараз кожен будинок насичений побутовою технікою. Періодично вона виходить з ладу і вимагає постійного обслуговування. Робити ремонт в авторизованих сервісах досить дорого. Тому популярністю користується ідея бізнесу по ремонту побутової техніки. Особливо, якщо у вас є досвід подібної роботи і ви можете запропонувати якісний сервіс. Виконуючи свою роботу відповідально та професійно, можете розраховувати на «сарафанне радіо», яке залучить до вас нових клієнтів. Для старту потрібен мінімальний набір простих інструментів і приміщення для майстерні. Бізнес-ідею можна реалізувати в домашніх умовах і з мінімальним бюджетом.

  1. Виконання ремонтних і будівельних робіт

Ремонтні роботи сьогодні є затребуваним видом послуг. Якщо ви володієте знаннями в будівельній сфері і маєте відповідні навички, ви можете заробляти на цьому. Вкладення в реалізацію цієї бізнес-ідеї є мінімальними – потрібно закупити обладнання й інструменти для роботи. Багато людей влаштовують ремонт і шукають якісних майстрів. Щоб знайти клієнтів, досить розмістити інформацію на сайтах, розклеїти оголошення поруч з під’їздами або в ліфтах. Також можна роздавати листівки чи візитівки біля будівельного гіпермаркету. Спробуйте домовиться з мешканцями новобудов і розмістити банери у них на балконах. Згодом можна організувати будівельну бригаду та успішно розвивати бізнес.

  1. Ремонт автомобілів

Дана бізнес-ідея заснована на тезі, що сьогодні майже у кожної людини є автомобіль, і багато з них потребує ремонту та постійного обслуговування. Саме тому бізнес в автомобільній сфері є завжди актуальним. Низький рівень вкладень та стабільність замовлень дозволяють без проблем відкрити ремонтну майстерню, шиномонтажку тощо.

  1. Ремонт телефонів і комп’ютерів

Бізнес по ремонту та обслуговуванню різної техніки показує дивовижну живучість. Ідея такого бізнесу заснована на тому, що попит на ці послуги зростає з року в рік. У людей з’являється все більше різних гаджетів, сьогодні техніка стала невід’ємною частиною нашого життя. Коли вона ламається, людина біжить до найближчої ремонтної майстерні. Особливо часто сюди звертаються люди, яким необхідно полагодити мобільні телефони. Для втілення проекту достатньо орендувати маленький павільйон, де ви будете приймати клієнтів і проводити ремонтні роботи. Навіть якщо у вас немає досвіду, ви можете відкрити сервіс і найняти фахівця. Тим не менше краще мати хоча б мінімальний досвід і навички в питаннях ремонту техніки. Це допоможе знайти хороших постачальників обладнання, вигідно закупити матеріали та запропонувати клієнтам якісний сервіс. Почати можна з домашнього бізнесу, а коли всі робочі процеси будуть налагоджені – відкривати власну майстерню у вдалому місці.

  1. Страхові послуги

Ріелторські послуги – бізнес-ідея побудована на посередництві, яке до цих пір популярне на вітчизняному ринку. Сфера є привабливою для багатьох підприємців, оскільки на операціях з нерухомістю можна непогано заробити. Однак для того, щоб успішно займатися цією діяльністю, необхідно володіти певними знаннями та інформацією, вміти вести переговори, розуміти потреби клієнта, а також мати навички організації та укладання угод. Починати свій бізнес краще з надання приватних ріелторських послуг. Перш ніж кидатися на пошук клієнтів, необхідно вивчити нормативну базу, яка регулює діяльність агентів нерухомості. Основні складності реалізації цієї бізнес ідеї пов’язані саме з юридичними нюансами. Плюс такого бізнесу в тому, що він не вимагає особливих вкладень. Головний ресурс в даній сфері – це ваші вміння та корисна інформація, якою ви володієте.

  1. Репетиторство

Репетиторство часто асоціюється саме з підготовкою до ЗНО, проте уроки музики і малювання, акторської майстерності та вокалу – це теж репетиторство. Ідея бізнесу на репетиторстві ґрунтується на організації різних творчих гуртків, курсів англійської та інших схожих послуг за винагороду. В останні роки активно розвивається онлайн-бізнес і онлайн-навчання. Ви можете створити навчальний цифровий продукт, проводити уроки по Скайпу або організовувати вебінари. Зараз інтернет надає величезну кількість можливостей почати заробляти без грошових вкладень. Для вибору бізнес-ідеї необхідно визначитися, якою навичкою ви володієте і чого можете навчити; в якій області зможете стати експертом, яким досвідом готові поділитися. Після того, як ви обрали напрямок бізнесу, можна продумувати програму та формат навчання. Для цього потрібно вивчити пропозиції на ринку, визначити свою аудиторію, сформувати власні конкурентні переваги. Особливих грошових витрат такий бізнес не вимагає. Досить розмістити пропозицію своїх послуг на сайті оголошень – і чекати, коли клієнти зателефонують. Справа базується на вашому особистому ресурсі. Успіх залежить від того, чи зможете ви запропонувати клієнтам щось цікаве і надати їм якісні послуги.

  1. Ігропрактика

Дедалі популярнішими як серед звичайних громадян, так і серед корпоративних клієнтів стають послуги ігропрактиків. Ігропрактиками називають людей, які проводять заходи в форматі колективних настільних і підлогових ігор. Бізнес привабливий тим, що вести його можна поодинці, а для відкриття будуть потрібні вкладення лише у власне навчання. Постійного приміщення та обладнання не потрібно, вести ігри можна навіть в онлайн-форматі. Головне для такого бізнесу – мати організаторські навички, вміти спілкуватися з людьми та розкручувати себе в соціальних мережах.

 

  1. Побутові послуги та робота «чоловіка на годину»

З сучасним темпом життя часу на домашні клопоти майже не залишається, а кількість техніки та проблем, пов’язаних з нею, стає все більшою. З огляду на ці факти доцільно реалізувати ідею бізнесу з надання послуг майстра-ремонтника. Як заробити грошей на цьому бізнесі? Досить просто – необхідно виконувати побутові завдання: полагодити проводку, встановити нові розетки, замінити кран і ще безліч справ, які люди готові доручити майстрові. У народі послугу назвали «чоловік на годину». Це прибутковий бізнес для тих, хто вміє працювати руками та готовий надавати свої послуги широкому колу клієнтів. Працювати можна поодинці або зібрати команду фахівців. У будь-якому випадку грошей на реалізацію цієї бізнес-ідеї буде потрібно мінімум. Все, що вам знадобиться – придбати інструменти, спецодяг і розмістити оголошення.

 

  1. Копіювальний центр

Вдалою бізнес-ідеєю для починаючих підприємців є відкриття копіцентру. Буде потрібно мінімум вкладень і вміння користуватися офісною технікою. Схема проста: ви купуєте 2-3 пристрої, орендуєте невеликий кіоск в людному місці та починаєте заробляти. Сьогодні копіювальні центри можна зустріти на кожному розі, але до багатьох з них вишиковуються цілі черги. А комусь дублікат документу потрібен терміново. Зараз в містах відкриваються нові ЦНАПи (центри надання адміністративних послуг, що працюють за принципом «єдиного вікна»). Можна відкритися поблизу та випередити конкурентів. А будь-який копіювальний центр, розташований у вдалому місці, знайде свого клієнта. Підприємцю вести цю справу так само просто, як і організувати. Головне – стежити за справністю техніки, що дозволяє обслуговувати клієнтів швидко та якісно. У майбутньому цю бізнес-ідею можна перетворити на більш серйозну справу. Наприклад, докупити обладнання та надавати додаткові послуги: ламінування та зшивання документів, фотодизайн, друк сувенірної продукції, виготовлення фотокниг, фото на документи, друк на полотні та інше.

  1. Приготування їжі на замовлення

Бізнес-ідея може здатися дивною, але в сучасних умовах вона дуже затребувана (особливо серед жителів великих міст). Люди кожен будній день ходять на роботу. Для багатьох є актуальною проблема харчування поза домом. Зазвичай у робочу перерву люди їдять те, що принесли з дому, або перекушують, чим доведеться (фастфудом або їжею з магазину). Але ви можете врятувати їх від неправильного харчування та відкрити сервіс доставки домашніх обідів або бізнес-ланчів. Для зручності бажано мати власний автомобіль, щоб оперативно здійснювати доставку замовлень. Існує ще один варіант ідеї бізнесу – організація банкету на дому. Наприклад, людина хоче запросити гостей додому, але часу на приготування страв вона не має. В такому разі вона скористається послугами фахівця, який приїде додому до клієнта, приготує все згідно меню і навіть оформить стіл. Особливо популярна дана послуга в новорічні свята, коли людям ніколи стояти біля плити. У деяких містах вже успішно працюють сервіси, які пропонують подібні послуги. В результаті підприємці отримують вигідну справа, а клієнти не тільки економлять час на приготуванні, але і можуть здивувати гостей незвичайними кулінарними шедеврами.

  1. Оренда речей

Ідея будується на тезі, що здавати в оренду можна що завгодно: від одягу до автомобілів. Все залежить від обсягу початкових вкладень. Надавати в оренду можна:

  • різну техніку: квадрокоптери, звукове, світлове та відео обладнання;
  • вечірні та весільні сукні, маскарадні костюми та маски, ростові ляльки;
  • аксесуари для фотосесій;
  • автомобілі, велосипеди, квадроцикли, мопеди, скутери та мотоцикли, самокати, велорикші та гіроскутери;
  • меблі;
  • різні інструменти (металошукач, перфоратор, газонокосарка тощо);
  • побутову техніку;
  • похідну екіпіровку (спальники, намети, надувні матраци, трекінгові палиці, альпіністське спорядження).

На цьому список не закінчується. Підприємець може самостійно вивчити попит на місцевому ринку та зрозуміти, чого не вистачає споживачам. Обов’язково укладайте угоду, щоб не виникало проблем з неповерненням або псуванням речей. Передбачте заставу – суму, яка повертається клієнтові, коли він здає річ. Реалізувати дану бізнес-ідею можна в домашніх умовах. Головне – розмістити оголошення на різних сайтах, розповісти про свої послуги в соцмережах.

  1. Доставка повітряних кульок

Дуже проста бізнес-ідея – доставка повітряних кульок. Попит на них залишається високим. Кульки використовуються в якості оформлення або доповнення до подарунку. Особливо популярні зараз гелієві кулі. Прибуток в період свят збільшиться вдвічі. А якщо надавати послуги аеро оформлення, то ваш прибуток буде ще більшим. Для реалізації цієї ідеї бізнесу буде потрібен особистий транспорт. Тоді вам не доведеться орендувати торгову точку, а досить купити балон з гелієм і кульки. Все це можна зберігати вдома, а просувати бізнес через соцмережі.

  1. Ветеринарні послуги

Лікування тварин – бізнес-ідея, яка ніколи не втратить своєї актуальності. В Україні понад 70% населення є власниками домашніх тварин – кішок, собак і інших популярних звірят. Всі ці тварини періодично потребують ветеринарних послуг. Щоб успішно реалізувати дану бізнес-ідею та заробити грошей, потрібно мати відповідну освіту та кваліфікацію. У такому випадку ви зможете відкрити веткабінет або надавати виїзні послуги ветеринара додому. А в майбутньому цей бізнес можна розвинути до повноцінної ветеринарної клініки.

  1. Пральня самообслуговування

Послуги пральні – популярна ідея бізнесу за кордоном, а для нашої країни це поки рідкісне явище. Але поодинокі пральні, які зараз відкриваються в різних українських містах, користуються популярністю. Чому? Багато людей живе на зйомних квартирах – хтось із них не має власних пральних машин. У великих містах багато студентів, які і складають більшу частину клієнтів пралень. Крім того, в пральнях використовується професійне обладнання та спеціальні засоби для чищення – люди можуть прати певні речі, з якими не може впоратися звичайна машинка і порошок. Найбільш популярним є формат пралень самообслуговування. В них для роботи не потрібно наймати співробітника, який чергуватиме. У самому обладнанні передбачена функція оплати – клієнт кидає монетку та користується пральною машиною. Вартість послуги в пральнях самообслуговування є невисокою, тому всі бажаючі зможуть собі це дозволити. Бізнес-ідея буде затребуваною в студентських та інших гуртожитках, санаторіях, курортних містах, де люди знімають кімнату без побутової техніки.

  1. Організація переїздів «під ключ»

Люди часто переїжджають, особливо у великих містах, де багато хто живе на зйомних квартирах. На цьому заснована бізнес-ідея організації переїзду. Переїзд – це справа досить клопітка, тому допомога є вдалим варіантом заробити грошей. Послуга переїзд «під ключ» буде користуватися попитом. Бізнес передбачає виконання всіх робіт з перевезення речей з одного житлового приміщення в інше. До переліку послуг входить демонтаж меблів, упаковка вантажу, перевезення та вивантаження, підйом на поверх, розміщення меблів на новому місці і навіть вивезення сміття, яке утворилося в ході роботи. Бізнес-ідея підійде тим, у кого є вантажна машина. Звичайної  «Газелі»  буде достатньо. Також потрібно знайти помічника, тому що поодинці з навантаженням ви не впораєтеся. Після організації справи необхідно активно рекламувати послуги, щоб в максимально короткі терміни отримати перші замовлення. Залишайте оголошення в інтернеті, поширюйте листівки по поштових скриньках, орендуйте місце для реклами в ліфтах бізнес-центрів, розміщуйте оголошення на інформаційному стенді біля під’їздів. Також можна розмістити наклейку з рекламою прямо на вашому автомобілі.

  1. Озеленення ділянок та ландшафтний дизайн

Як заробити грошей на ландшафтному дизайні? Бізнес-ідея досить проста. Багато дачників і мешканців приватних будинків прагне облаштувати власну ділянку. Тому при наявності певних здібностей ви можете надавати послуги з озеленення та ландшафтного дизайну. Ви можете створити дизайнерський проект або безпосередньо виконувати роботи з облаштування міні-ставків, укладки доріжок, висадки рослин і т. п. Для виконання даних робіт знадобляться будівельні інструменти та обладнання. В цілому бізнес вимагає мінімальних витрат і допоможе заробити гроші вже з першого замовлення.

  1. Надання допомоги на дорозі

Якщо у вас є особистий автомобіль і ви добре розбираєтеся в ньому, то можете стати «дорожнім рятувальником», який виручить водія у важкій ситуації. А ситуації такі виникають дуже часто, тому це хороша ідея бізнесу. Заробити грошей можна, надаючи послуги з евакуації, дрібного ремонту з виїздом, підвозу бензину, мобільному шиномонтажі  тощо. Для відкриття власної справи підприємцю потрібно придбати інструменти для автомобілю, каністру для бензину, буксирувальний трос і т.п. Витрати будуть мінімальними. Прибутки будуть теж досить невеликими, однак ідея відмінно підходить для додаткового заробітку. Ви можете реалізувати цю бізнес-ідею, а з часом, напрацювавши клієнтську базу та досвід роботи, відкрити шиномонтаж або повноцінний автосервіс. А це вже зовсім інші прибутки. Також ви можете надавати послуги виїзної автомийки.

  1. Організація свят

В останні роки індустрія розваг розвивається дуже швидко. Попит на послуги організаторів різних заходів активно зростає. Така бізнес-ідея підійде творчим натурам, які люблять спілкуватися з людьми та мають організаторські здібності. Весілля, ювілеї, дитячі свята, корпоративи, подієвий маркетинг, презентації – все це допоможе заробити грошей і стане хорошим варіантом власної справи. Ви можете обрати одну нішу або відкрити повноцінну агенцію. Під час реалізації бізнес-ідеї підприємцю краще сконцентруватися на чомусь конкретному, а потім розширювати свою справу. Відкрити бізнес можна з мінімальними вкладеннями. Головний ресурс в даній справі – це зовсім не гроші, а ваші особисті здібності. Прибуток від цих послуг може бути пристойний, але все залежить від рівню вашої майстерності.

  1. Б’юті-бар

«Острова краси» – популярний бізнес в сфері послуг. Підприємці відмовляються від стандартних салонів краси та організовують компактні студії, які можна розмістити в торговому центрі. На площі в 10 кв. м. зазвичай надаються кілька б’юті-послуг, для охоплення більшої частини аудиторії. Серед них: експрес-манікюр, макіяж, корекція брів, зачіски, малюнки хною і все інше, на що вистачить фантазії. Переваги даного бізнесу в сфері послуг: мінімум вкладень, великий потік клієнтів, висока прибутковість за рахунок того, що одному клієнту пропонується кілька послуг.

  1. Особистий фітнес-тренер

Сучасний світ диктує моду на здоровий спосіб життя. «Інстаграм», модні журнали, соціальні мережі та курорти – найпопулярніші з безлічі місць, де можна похвалитися спортивною фігурою. У той же час пасивний спосіб життя та зловживання фастфудом призводять до набору зайвої ваги. Особливо дана проблема актуальна для менеджерів середньої ланки, які змушені багато часу проводити сидячи в офісі. Бізнес-ідея полягає в наданні допомоги бажаючим зайнятися фітнесом. Заробити грошей починаючий підприємець може, надаючи послуги особистого фітнес-тренера і навіть дієтолога, розробляючи індивідуальні плани тренувань і харчування. Для реалізації бізнес-ідеї необхідно володіти певними навичками в спортивному середовищі і вразити клієнта хорошими особистими результатами. За умови наявності цих якостей вкладення потрібні мінімальні. Додатково заробляти можна на послугах посередника при підборі абонементів в спортивний зал або басейн, на консультаціях з придбання спортивного харчування та інвентарю. Для просування послуг найкраще підходять соціальні мережі, наприклад «Інстаграм». Важливо мати позитивний зворотний зв’язок від задоволених клієнтів. В майбутньому власна справа може трансформуватися в спортивний зал або навіть мережу залів.

Бізнес у сфері послуг: популярні запитання

💡 Чому варто відкрити свій бізнес в сфері послуг?

  • Почати свій бізнес може практично будь-яка людина, адже кожен в чомусь розбирається краще, ніж інші. В більшості випадків це пов’язано з трудовою діяльністю або з хобі;
  • Для реалізації ідеї власного бізнесу потрібно мінімум вкладень;
  • Напрямків малого бізнесу в сфері послуг існує дуже багато – і кожний користується певним попитом у населення;
  • Сфера послуг – це перший крок до серйозного бізнесу. Будь-який напрямок можна розвинути;
  • Такий бізнес можна створити навіть у маленькому місті та за його межами. Важливо правильно оцінити попит на послуги, що надаються;
  • Бізнес у цій сфері є стабільним. Попит на послуги у населення є завжди. Навіть під час кризи клієнти відвідують перукарні, ремонтують автомобілі, звертаються до ательє, взуттєвої майстерні тощо.

💡 Які бізнес-ідеї в сфері обслуговування є найпопулярнішими?

  • Послуги з замовленням додому. На даний час високим попитом користуються мобільні підприємства, які готові приїхати до замовника додому. За економію часу та комфорт люди готові платити більше. Тому активно розвиваються мобільні перукарні, автомийки, шиномонтаж, хімчистки тощо.
  • Дитячі послуги. Ще одним вигідним напрямком є послуги для дітей. Студії розвитку, дитячі приватні сади, репетиторство, послуги няні та інше.
  • Комунальні послуги та ремонт. Затребувана сьогодні діяльність в сфері комунальних послуг на зразок ремонтних робіт, «чоловіка на годину» і т.п.
  • Онлайн-послуги. Активно реалізовуються ідеї бізнесу на базі онлайн-послуг, що економлять час і гроші. В інтернеті безліч фахівців, які надають консультації, проводять навчання, пропонують посередницьку допомогу.
  • Б’юті-послуги. Останнім часом надзвичайною популярністю в сфері послуг населенню користується б’юті-бізнес: салони краси, перукарні, манікюрні студії та інші напрямки. Сфера активно розвивається з року в рік, з’являються нові цікаві ідеї, які можна успішно розвивати з мінімальним рівнем конкуренції в малому бізнесі.
  • Щоб обрати та реалізувати успішну бізнес-ідею, потрібно врахувати наступні параметри: затребуваність і актуальність послуги для населення; ваші особисті знання, навички та вміння. Від цього безпосередньо залежить, як швидко ви зможете заробити.

💡 Скільки коштів потрібно для реалізації власної ідеї бізнесу в сфері послуг?

Бізнес в сфері послуг можна почати без великих грошових вкладень, оскільки ставка робиться на нематеріальні ресурси. Можна працювати вдома, на об’єкті замовника або в маленькому офісі. Для багатьох напрямків не потрібно купувати дороге обладнання.

Щоб порахувати обсяг первинних інвестицій в свою справу, рекомендуємо скласти бізнес-план. Необхідно визначити статті витрат: реєстрація бізнесу, оплата навчання (якщо це необхідно), придбання необхідних матеріалів, інструментів, витрати на рекламу.

Для запуску власної справи необхідна вдала бізнес-ідея, а також інвестиції і, звичайно, успішна реалізація. Як правило, проблеми виникають вже на першому етапі. Знайти прибуткову ідею бізнесу та успішно її реалізувати не так-то й просто. Складно дати однозначну відповідь на запитання, які види послуг будуть затребуваними у клієнтів. Ринок постійно змінюється: те, що є популярним сьогодні, може стати неактуальним вже завтра. Сфера послуг швидко розвивається та вимагає від підприємця постійно розвиватися і тримати руку на пульсі життя. Важливо бути поруч зі своїми клієнтами та відчувати їхні потреби.

0 комментарий
0

Related Posts

Оставить комментарий